Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura cu TVA sau fara TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura cu TVA sau fara TVA

Buna dimineata, avem un contract de colaborare cu o firma din Italia, cum ca 2 angajati vor merge la m-ca la ei, in constructii,este stipulata in contract o suma ex 100 euro.Amandoua firmele sunt platitoare de TVA si sunt inscriese in Reg, intracomunitar. Factura pt prestari servicii se va emite fara Tva, scutit cu drept de deducere?
Multumesc
Fara tva, locul prestarii pt acest gen de servicii este locul unde beneficiarul este stabilit. Art 133, alin 2.