Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... retinere rata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

retinere rata

buna ziua,
daca un salariat are un credit bancar si nu-si respecta platile ptr a i se opri rata din salariu banca trebuie sa faca instiintare la angajator? se poate opta ptr aceasta varianta ptr ca banca sa-si recupereze banii?multumesc anticipat!
Banca va face o notificare , pentru a va instiinta ca nu nu ati respectat platile si poate cere in urmatorul pas daca nu mergeti sa negociati , poprirea pe salariul la servici.
multumesc dar banca nu ia nici o masura de genul acesta ci doar someaza girantii ce pot face?