Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Se poate diviza un proiect in mai multe loturi?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Se poate diviza un proiect in mai multe loturi?

Buna ziua!

Am o nedumerire si va rog sa ma ajutati: Am in vedere achizitia unui produs in valoare de 50.000 euro, numai ca acum nu dispun decat de 14.000 euro iar anul viitor nu stiu ce buget voi avea pentru a achizitiona si restul. Vreau sa stiu daca pot sa initiez acum o incredintare directa in valoare de suma de care dispun acum. Sau, ce procedura ma sfatuiti sa aplic?

Multumesc!
- daca e un singur produs (indivizibil) de 50.000 euro nu puteti sa divizati achizitia.
- daca e vorba de produse care pot fi divizate puteti aplica achizitia directa pana in 15.000,
este vorba de pietris/balast