Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Plata lucrare acoperis
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Plata lucrare acoperis

Mentionez ca Primaria in calitate de Ordonator principal de credite a organizat Procedura de cerere de oferta, a contractat lucrarea, s-a ocupat de buna desfasurare a lucrarilor, dar nu vrea sa si plateasca (sustine ca trebuie sa plateasca beneficiarul, adica Grupul Scolar “Horia Vintila”).
Cine trebuie sa plateasca lucrarea?
Buna ziua,

Daca a fost organizata procedura cerere de oferta, ar trebui sa verificati ce cuprindea invitatia de participare, in speta sursa de finantare.In cazul in care se specifica buget local,
iar contractul este incheiat cu unitatea administrativ teritoriala X ( in niciun caz Primaria) ar trebui sa studiati cu atentie contractul sectiunea "modalitati de plata", inclusiv termenele de plata.