avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce documente si registre trebuie sa aiba un portar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce documente si registre trebuie sa aiba un portar (COR 9152)?

Buna ziua,

Ma confrunt cu o dilema... cere sunt documentele necesare portarului?

Am auzit care trebuie sa consemne in:
-Registru de acces persoane
-Registru de acces AUTO
-Raport de eveniment

Pentru controlul Politiei trebuie sa aiba Registru Unic de Control.
Pentru controlul intern trebuie sa posede Registru de Control Intern.

Imi poate spune cineva de unde le pot achizitiona? Am sunat la o firma de tipizate si mi-au spus ca nu au aceste formulare, iar Registru Unic de Control se ridica doar de la Finante. Noi avem un astfel de registru, dar este pentru toate controalele din partea autoritatilor, trebuie sa il lasam portarului?
Rog pe cineva sa ma scoata din hatisul acesta... :surrender:

Alte discuții în legătură

Registrul unic de control oanaanton oanaanton Buna ziua, Vreau sa inchid PFA traducator. Problema mea este ca nu mi-am ridicat registrul unic de control pentru ca nu am avut incasari. In principiu ... (vezi toată discuția)
Ce obligatii ii revin titularului de pfa? hdm hdm - Dupa inregistrarea la Registrul Comertului a unui P.F.A., ce obligatii mai revin titularului? (vezi toată discuția)
Registru unic de control RovoDana RovoDana Buna ziua! suntem un magazin apicol autorizat in Timisoara, au venit in control cei de la Politoa Locala si ne-au solicitat REGISTUL UNIC DE CONTROL. Am ... (vezi toată discuția)