avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cultură generală Ce sarbatorim in data de 5 octombrie?
Discuție deschisă în Cultură generală

Ce sarbatorim in data de 5 octombrie?

Buna ziua, legat de ziua de maine ce sarbatoare legala este cea a educatiei sau doar a profesorului va rog???
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 19:04, 4 Octombrie 2011
Ziua de 5 octombrie a fiecarui an este dedicata profesorilor din intreaga lume: World Teachers' Day in calendarul UNESCO, asa ca sarbatoarea este a profesorilor in primul rand, in opinia mea.
Insa este acelasi lucru cu Ziua Mondiala a Educatiei.

Le uram La multi ani! tuturor profesorilor :vishenka:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La multi ani! @tudorvaleriu Gabriela  Pintea Gabriela Pintea [u]Singura, dar trista[/u] :) I-am dedicat si melodii, I-as scrie chiar si poezii, Insa, ca orisice barbat, De ziua lui la... meci a stat. (Iar ... (vezi toată discuția)
Zilele libere conform art. 139 codul muncii Ramona_zz Ramona_zz Buna ziua, Pe langa zilele libere care sunt cunoscute si intelese de toata lumea: - 1 si 2 ianuarie; - prima si a doua zi de Pasti; - 1 mai; - prima si a ... (vezi toată discuția)
Zile libere alte culte religioase vali121m vali121m Buna ziua, Reiau un subiect pe care in mod sigur s-a mai dezbatut insa am nevoie de un update, mai exact speta ar fi urmatoarea: - un angajat de o alta ... (vezi toată discuția)