Forum Discuţii diverse Cultură generală Ce sarbatorim in data de 5 octombrie?
Discuție deschisă în Cultură generală

Ce sarbatorim in data de 5 octombrie?

Buna ziua, legat de ziua de maine ce sarbatoare legala este cea a educatiei sau doar a profesorului va rog???
Ziua de 5 octombrie a fiecarui an este dedicata profesorilor din intreaga lume: World Teachers' Day in calendarul UNESCO, asa ca sarbatoarea este a profesorilor in primul rand, in opinia mea.
Insa este acelasi lucru cu Ziua Mondiala a Educatiei.

Le uram La multi ani! tuturor profesorilor :vishenka: