avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inregistrare moped pe primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inregistrare moped pe primarie

Am achizitionat un moped marca aixam, cc=400cm diesel, viteza maxima consructiva= 45km/h, puterea motorului=4kw
Am incercat sa il inregistrez la primarie, dar mi s-a spus ca are capacitatea motorului prea mare, nu au luat in calcul puterea motorului sau ca e diesel.
In alte localitati am vazut k se inregistreaza.
Este legal se se inregistreze pe primarie?
Cat pot circula cu ea, daca am ITP si asigurare, daca reusesc sa o iregistrez?

Alte discuții în legătură

Conducere asa zis "moped", fara permis marian19 marian19 Va rog daca cunoasteti o speta. \"Am condus o bicicleta cu motor (tip scuter) si anume un \"ZT - 35 Boxer, motor pe benzina de 34,9 cc si viteza maxima 25 ... (vezi toată discuția)
Legislatie rutiera -inmatriculare moped (motociclu) curtachev curtachev Va salut. Detin un moped de 400 cc care in acte este trecut ca motociclu si as dori sa stiu daca este obligatoriu sa il inmatriculez la politie sau doar sa il ... (vezi toată discuția)
Moped emanuel1986 emanuel1986 Ce tip de permis ai nevoie pentru a putea conduce o masina cu motor de maxim 500 cmc, putere de circa 5 CP si viteza maxima de 45 km/h? Se pot conduce cu ... (vezi toată discuția)