Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general administrator sc - persoana cu handicap
Discuție deschisă în Contabilitate în general

administrator sc - persoana cu handicap

Buna ziua ,
va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns la urmatoarea intrebare?
Daca admninistratorul unei societati comerciale este o persoana cu handicap societatea pe care o administreaza este scutita de la palta vreunui impozit sau a unei taxe?
Va multumesc!
Nu. Daca persoana cu handicap este si asociat beneficiaza de scutire doar de o autorizare anuala pentru comert daca nu ma insel.
multumesc pentru raspuns, dar unde pot sa citesc mai mult despe aspect
Legea nr. 448/2006 si Codul Fiscal
Alexandru Munteanu, Avocat