Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs penal

Buna seara! Am trimis prin posta cererea de recurs la judecatorie, mentionand ca motivarea va fi depusa la tribunal, cu cel putin 5 zile inainte de primul termen. Fiind un singur intimat voi depune in 2 exemplare motivarea recursului. Intrebarea este: trebuia sa trimit 2 cereri la judecatorie, sau cea trimisa (una) e suficienta? Multumesc!
se trimit atatea copii cate parti sunt, adica minim 2!
Este suficient un singur exemplar.
Aceasi situatie si in privinta motivelor de recurs-un singur exemplar pentru instanta.
Prevederile din procedura civila nu sunt aplicabile si in cea penala.