avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

de ce nu se ia in calcul emisia de co2 efectiva a masinii ci se generalizeaza?
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 08:33, 12 Octombrie 2011
Intrebarea dvs e retorica... Intrebati legiuitorul pentru un raspuns pertinent... eu stiam ca se ia in calcul si emisia de CO2 la stabilirea taxei auto, prin stabilirea unui cuantum diferit de la masina la masina, dar daca dvs ziceti ca nu e luata in considerare...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare taxa auto hutzy90 hutzy90 Buna ziua . Am si eu o nelamurire in privinta taxei auto . Masina mi-a fost catalogata de RAR zilele acestea ca fiind Euro 2 . In germania ea era inregistrata ... (vezi toată discuția)
Taxa timbru auto 2013 lucihuci1978 lucihuci1978 Buna ziua Familia mea a achizitionat din Germania un autovehicul second hand, marca VOLVO V70 cu urmatoarele caracteristici, conform actului de identificare ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa poluare mocckup mocckup Buna ziua! Urmare a hotararii Curtii de Justitie a UE de la Luxemburg care considera OUG 50/2008 ca fiind nelegala, contrar dreptului comunitar al UE si ... (vezi toată discuția)