Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

de ce nu se ia in calcul emisia de co2 efectiva a masinii ci se generalizeaza?
Intrebarea dvs e retorica... Intrebati legiuitorul pentru un raspuns pertinent... eu stiam ca se ia in calcul si emisia de CO2 la stabilirea taxei auto, prin stabilirea unui cuantum diferit de la masina la masina, dar daca dvs ziceti ca nu e luata in considerare...