avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutor incalzire locuinta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutor incalzire locuinta

Buna ziua,
as vrea sa stiu daca mama mea, persoana singura, lucuind la bloc, cu o pensie de 790 lei, poate beneficia de ajutor de incalzire, daca detine un teren arabil in extravilan in suprafata de 0,71 ha. Nu detine masina, bani in banca,alte proprietati,etc.
Va multumesc pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 15:34, 13 Octombrie 2011
Da, este eligibila pentru a beneficia de ajutorul de incalzire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor incalzire eder eder Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine si sa-mi explicati cateva aspecte legate de problema ajutoarelor pentru incalzire oferite familiilor cu un venit ... (vezi toată discuția)
Vanzare libera teren extravilan michel1992 michel1992 Buna ziua, as dori sa va intreb legat de vanzarea unui teren extravilan, eu sunt arendasul unei suprafate de teren extravilan arabil, proprietatul terenului a ... (vezi toată discuția)
Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele marian_badea marian_badea Buna ziua, Mama si sora ei decedate, detin un titlu de proprietate comun pt. 1.86 Ha teren arabil si 5000 mp padure. Ceilalati mostenitori din partea sorei ... (vezi toată discuția)