Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am titlu pe 5000m extravilan si ce-i de la primarie au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am titlu pe 5000m extravilan si ce-i de la primarie au schimbat proprietarul in lipsa mea

mai exact ce-i de la primarie au pus pe altcineva... proprietar pe parcela mea de pamant fara ca eu sa fiu de fata, am titlu de proprietate pe acest terent extravilan va rog sa ma indrumati cum pot actiona impotriva celor de la primarie incat sa-mi primesc parcela inapoi ....multumesc anticipat
reveniti cu detalii.. cum au pus cei de la primarie proprietar pe altcineva pe parcela dvs daca aveti titlu de proprietate?.. dvs aveti intabularea facuta in cartea funciara?
am titlu de proprietate pe acest pamant ..pe numele bunicului dar eu al detin de aprox.. 9 ani este luat ca monstenire, deci nu am intabulare pe teren pentru ca bunicul este decedat si nu facut inca taxa mostenirii deci nu am intabularea, acum va rog sa-mi spune-mi in cazul de fata ce pot face sa lamuresc incurcatura aceasta ! va multumesc anticipat
Titlul de proprietate este emis in baza legii 18/1991 sau este dinaintea regimului comunist?
dupa regimul comunist este emis