avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am titlu pe 5000m extravilan si ce-i de la primarie au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am titlu pe 5000m extravilan si ce-i de la primarie au schimbat proprietarul in lipsa mea

mai exact ce-i de la primarie au pus pe altcineva... proprietar pe parcela mea de pamant fara ca eu sa fiu de fata, am titlu de proprietate pe acest terent extravilan va rog sa ma indrumati cum pot actiona impotriva celor de la primarie incat sa-mi primesc parcela inapoi ....multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: bikaeraser , utilizator 11:45, 25 Octombrie 2011
reveniti cu detalii.. cum au pus cei de la primarie proprietar pe altcineva pe parcela dvs daca aveti titlu de proprietate?.. dvs aveti intabularea facuta in cartea funciara?
am titlu de proprietate pe acest pamant ..pe numele bunicului dar eu al detin de aprox.. 9 ani este luat ca monstenire, deci nu am intabulare pe teren pentru ca bunicul este decedat si nu facut inca taxa mostenirii deci nu am intabularea, acum va rog sa-mi spune-mi in cazul de fata ce pot face sa lamuresc incurcatura aceasta ! va multumesc anticipat
Titlul de proprietate este emis in baza legii 18/1991 sau este dinaintea regimului comunist?
dupa regimul comunist este emis

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate, delimitare parcele, apia L_Eva L_Eva Buna ziua, parintii mei au primit inapoi conform legii fondului funciar in jur de 6 ha de pamant in extravilan intr-un mic sat din Transilvania. Anul acesta ... (vezi toată discuția)
Mostenitorii vechii boierimi cer terenul intravilan dat de catre stat aurelvultur aurelvultur Buna ziua! Bunicul meu a fost pus in posesie de regimul comunist cu teren intravilan pentru constructia unei case. Acest teren este situat pe mostenirile a 3 ... (vezi toată discuția)
Drept prprietate t t In urma constiurii dreptului de proprietate am mostenit o bucata de pamant de la bunica mea.Pe acesta teren se se afla si casa batraneasca care a fost vanduta ... (vezi toată discuția)