Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general garantie la clienti
Discuție deschisă în Contabilitate în general

garantie la clienti

Am constituita garantie la facturi de vanzare lemn conform contract. Cand se reziliaza contractul , clientul pierde garantia pe care o constitui ca venit . Intrebarea este pe ce cont de cls 7 ? 7588 e corect?
Da..
eventual creati un analitic sa stiti la un eventual control .