Forum Discuţii juridice Executare silită bilet la ordin
Discuție deschisă în Executare silită

bilet la ordin

buna seara!
daca o societate comerciala a emis un B.O. cu titlu de garantie, fara a mentiona data scadentei, iar creditorul a completat ulterior data scadentei dupa bunul sau plac si l-a investit cu formula executorie, care sunt sansele reale de castig in cazul unei contestatii la executare?

va multumesc!
eugen, dar eu am enumerat o parte din reguli, dar - nu stiu de ce - sunt convinsa ca a existat un contract intocmit intre el si furnizor si un proces verbal de predare-primire al acelui document; si, o data ce si-a pus semnatura, inseamna ca a fost de acord; nu incerc sa te contrazic, nu mi-o lua in nume de rau