Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Este corect sa se ceara CNP in procesul de recensamant?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Este corect sa se ceara CNP in procesul de recensamant?

Exista o lege care sa interzica acest lucru?
Sau macar exista o hotarare in care sa se specifice ca nu putem fi obligati sa dam CNP la recensamant?
manolescuflorin, cand guvernul va fi unul democrat vom putea discuta despre democratie.

Cum ii fac viata grea recenzorului daca-i cer sa lase formularele, le completez si le duc personal unde trebuie predate? Nu ma intereseaza cine e recenzor – nu-l cunosc, pa-pa! :wave:

Din fericire mai suntem destui cuplati la realitate (nu la posturi TV) si nu ne facem mici cand unul zice ca ne amendeaza pentru ca nu sarim cand zice el, unde zice el.

Abia astept sa primesc amenda pentru ca nu le spun CNP Si, poate, n-o sa fim pe acasa... :thumbup:
Sa stiti ca aveti si optiunea de a merge la primarie si de a completa acolo forumarele.
Interventie moderator

Avand in vedere ca aceeasi tema se discuta si aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
acest topic va fi inchis.
Multumesc pentru intelegere.