Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Rapoart per salariat - Revisal 506
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Rapoart per salariat - Revisal 506

Buna ziua,

Astazi am operat in Revisal prelungirea unui contract durata determinata. Initial contractul a fost incheiat astfel: data inceput 18.07.2011 data sfarsit 18.10.2011. Am facut act pentru prelungire contract pana pe data de 31.10.2011. Cand intru online in Revisal la ITM apare la data sfarsit 31.10.2011 dar la raport per salariat la "Interval vechime " apare 18.07.2011-18.10.2011 iar la alt contract (cu aceleasi date) apare la Iterval vechime 18.07.2011-PREZENT. Nu ar fi normal sa apara 18.07.2011-31.10.2011? Unde gresesc? Cand am facut prelungirea la contract in Revisal unde scrie "data la care produce efecte "am trecut data 18.10.2011 (data de la care isi produce efectele actul aditional).
Dati mai multe detalii despre cel de-al doilea c.i.m. - alt contract (cu aceleasi date) - ? ... :-/
Adica am angajat in aceeazi zi doua persoane cu contract pe durata determinata 18.07-18.10.2011. Am prelungit contractele pentru ambii salariati pana pe 31.10.2011. La unul la raport pe salariat imi apare la interval vechime 18.07.2011-18.10.2011 (pai din raport reise ca nu i s-a prelungit nu? normal ar fi fost sa apara 18.07.2011-31.10.2011 nu?) iar la cel de-al doilea salariat imi apare la raport pe salariat la interval vechime 18.07.2011-prezent. Dar la itm in Reges online data de sfarsit apare 31.10.2011. Deci........ unde si ce gresesc?
Nu ati gresit , se pare ca asa este facut programul ...
Am aceasi problema.Atunci dc mai exista interval vechime daca nici macar nu arata datele reale.Doar la salariatii care nu au avut prelungiri prin act aditional.Si imi este frica ca am gresit ceva si am transmis date eronate si amenda:(
La data incetarii arata ok,dar daca ma duc un pic mai jos la vechime...nu este data corecta.
sunyigabi a scris:

Am aceasi problema.Atunci dc mai exista interval vechime daca nici macar nu arata datele reale.Doar la salariatii care nu au avut prelungiri prin act aditional.Si imi este frica ca am gresit ceva si am transmis date eronate si amenda:(
La data incetarii arata ok,dar daca ma duc un pic mai jos la vechime...nu este data corecta.

Actele, deciziile, etc din dosarul de personal trebuie inregistrate si transmise in termen cf. HG500/2011. Punct.
Restul ca raportul este gresit pe dumneavoastra nu va intereseaza, acest raport se intocmeste gresit de catre program ...