avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract dublu in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract dublu in revisal

Buna ziua,am si eu o problema.Anul trecut in luna noiembrie am inregistrat gresit un CIM in revisal cu data de 05,desi trebuia cu data de 12.Am facut corectura la data contractului,respectiv cu data de 12,restul informatiilor pastrandu-le,inclusiv numarul contractului,dar in momentul in care intru pe itmonline,imi apare activ si contractul din data de 05.CIM a incetat in data de 18/02/2010,am facut operatiile necesare,in revisal imi apare X in dreptul lui,dar pe itmonline contractul din data de 05 imi apare tot activ#-o.
M-am gandit sa mai intru inca o data sa fac incetarea la acelasi contract,dar nu vreau sa fac vreo prostie asa ca va rog sa ma ajutati in cel mai scurt timp.Va multumesc si va doresc o zi buna
Asa trebuie sa procedati! Faceti incetarea contractului incorect si transmiteti pe itmonline.
Acest program REVISAL este "facut cu picioarele" fara sa se tina cont ca suntem oameni si mai gresim...
Buna ziua,din pacate nu am reusit sa scap de contractul acela nenorocit,chiar daca in revisal am facut modificarea respectiva,online tot imi apare activ.Sincer nu mai stiu ce sa fac..va rog ajutati-ma
Trebuie sa transmiteti online modificarea facuta in REVISAL! Nu este suficient sa faceti modificarea doar in REVISAL.
Cum s-a facut transmiterea c.i.m.? ... online sau prin suport magnetic la sediul ITM-ului?
Pai tocmai asta e , k am facut modificarea si am transmis-o si online,dar tot activ ramane,iar transmiterea am facut-o online de pe acelasi calculator

Alte discuții în legătură

Modul de vizualizare revisal lulusca lulusca Bună ziua, Daca transmit datele in REGES online si imi arata corect tote contractele active şi încetate e posibil ca ITM sa nu le vizualizeze asa. ... (vezi toată discuția)
Stare contract - activ in revisal constantin_b constantin_b desi contractul a incetat in data de 01 10 2011, apare activ in REVISAL, angajatorul sustine ca la el in revisal apare inactiv, a actualizat baza de date ... (vezi toată discuția)
Completare si vizualizare reges rusumona rusumona salariile trasmise pe reges pot fi vizualizate? nu stiu ce salarii a incarcat contabilul unei firme ..daca a transmis ultima modificare din revisal multumesc! (vezi toată discuția)