Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii transmitere electronic declaratii 100.300.301.710
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

transmitere electronic declaratii 100.300.301.710

cum se transmit electronic declaratiile L100;300;301;710 incarcate in programul distribuit de ANAF?
va multumesc pentru ajutor
Programul la care faceti referire nu contine declaratii ce pot fi treansmise on-line
in e-guvernare sunt formularele pentru on-line. Sa incerc sa va explic: e-guvernare---->depunere declaratii se deschide o pagina "Formularul unic" Pentru a depune declaratiile ANAF apasati aici.
iar dupa aceia se deschid pagina

Pentru depunerea declaratiilor 100,101,103,120,300,301,390,710 va rugam sa apasati AICI

Daca ati transmis D 112 trebuie sa stiti, ca tot de acolo se stransmit si 100.300 . e Butonul de deasupra..

in link-ul de mai jos gasiti formularele inteligente pe care trebuie sa la descarcati, completati, semnati electronic si sa la transmiteti
[ link extern ] !/

daca nu merge link-ul intrati pe site-ul ANAF sectiunea Declaratii electronice si dati clik pe descarcare declaratii..
Bafta

si inca ceva fff important verificati sa aveti ultima versiune a declaratiei!!!
leuca_luminita, utilizator
E greu de gasit pe site, dar va trimit link-ul:

[ link extern ]
va multumesc
intrebarea mea era cum se creaza fisierul PDF in programul oferit de ANAF?
in programul meu de contabilitate imi creaza aceste fisiere si le pot transmite,dar am o societate la care fac dec.100.300..... in programul Anaf si nu stiu daca se pot genera aceste fisiere
Programul anaf nu genereaza fisiere pdf, ci numai formulare cu cod de bare.
Pt formulare pdf, intrati pe anaf, depunere decl electronice PJ, descarcare declaratii. De acolo descarcati ce formular doriti, il completati si il trimiteti de pe transmitere declaratii.
multumesc mult