avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii transmitere electronic declaratii 100.300.301.710
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

transmitere electronic declaratii 100.300.301.710

cum se transmit electronic declaratiile L100;300;301;710 incarcate in programul distribuit de ANAF?
va multumesc pentru ajutor
Cel mai recent răspuns: anamariacelik , utilizator 14:59, 27 Octombrie 2011
Programul la care faceti referire nu contine declaratii ce pot fi treansmise on-line
in e-guvernare sunt formularele pentru on-line. Sa incerc sa va explic: e-guvernare---->depunere declaratii se deschide o pagina "Formularul unic" Pentru a depune declaratiile ANAF apasati aici.
iar dupa aceia se deschid pagina

Pentru depunerea declaratiilor 100,101,103,120,300,301,390,710 va rugam sa apasati AICI

Daca ati transmis D 112 trebuie sa stiti, ca tot de acolo se stransmit si 100.300 . e Butonul de deasupra..

in link-ul de mai jos gasiti formularele inteligente pe care trebuie sa la descarcati, completati, semnati electronic si sa la transmiteti
[ link extern ] !/


daca nu merge link-ul intrati pe site-ul ANAF sectiunea Declaratii electronice si dati clik pe descarcare declaratii..
Bafta

si inca ceva fff important verificati sa aveti ultima versiune a declaratiei!!!
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Octombrie 2011
leuca_luminita, utilizator
E greu de gasit pe site, dar va trimit link-ul:

[ link extern ]
va multumesc
intrebarea mea era cum se creaza fisierul PDF in programul oferit de ANAF?
in programul meu de contabilitate imi creaza aceste fisiere si le pot transmite,dar am o societate la care fac dec.100.300..... in programul Anaf si nu stiu daca se pot genera aceste fisiere
Programul anaf nu genereaza fisiere pdf, ci numai formulare cu cod de bare.
Pt formulare pdf, intrati pe anaf, depunere decl electronice PJ, descarcare declaratii. De acolo descarcati ce formular doriti, il completati si il trimiteti de pe transmitere declaratii.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant on line George Moraru George Moraru Am inteles ca se pot depune bilanturi on-line cu semnatura digitala. Dar notele si alte declaratii se depun in format zip nu mai mare de 10 MB. A aflat cineva ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 actualizata: ultima versiune: soft a (versiunea 11/18.07.2011), soft j (versiunea 1.5.0/18.07.2011) Valentin_buzau Valentin_buzau [b]DECLARATIA 112 actualizata: ultima versiune: Soft A (versiunea 11/18.07.2011), Soft J (versiunea 1.5.0/18.07.2011)[/b] Fiti atenti ca a aparut o noua ... (vezi toată discuția)
Program 392b lulu58 lulu58 Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014). Daca da, unde il pot gasi? (vezi toată discuția)