Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie somaj

Buna seara
In prezent sunt in somaj,daca ma angajez , am inteles ca primesc pe langa salariul de la societatea unde ma angajez si 30% din somaj ,atata timp cat aveam somaj.Cum primesc acesti bani?tot prin Posta sau sunt trimisi firmei si firma imi da mie banii?Va multumesc
Prin posta. Contractul d emunca trebuie sa fie incheiat pe perioada nedeterminata.