avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie somaj

Buna seara
In prezent sunt in somaj,daca ma angajez , am inteles ca primesc pe langa salariul de la societatea unde ma angajez si 30% din somaj ,atata timp cat aveam somaj.Cum primesc acesti bani?tot prin Posta sau sunt trimisi firmei si firma imi da mie banii?Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 20:11, 21 Octombrie 2011
Prin posta. Contractul d emunca trebuie sa fie incheiat pe perioada nedeterminata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta intre contract determinat si nedeterminat ContSters75393 ContSters75393 Buna ziua.Vreau sa va intreb si eu care este diferenta dintre un contract de munca determinat si unul nedeterminat.Va pun acesta intrebare ptr. ca sint angajat ... (vezi toată discuția)
Neplata salariului, un mic ajutor! alex26brasov alex26brasov Stiu ca sunt inca o persoana, intre multe altele, care se confrunta cu asemenea problema, dar o sa expun si eu situatia in care ma aflu. Sunt absolvent de ... (vezi toată discuția)
Termen primire decizie concediere Lary_13 Lary_13 Buna ziua! Care este termenul in care ar trebui sa primesc decizia de concediere, avand in vedere ca preavizul s-a incheiat in data de 1.06.09? (vezi toată discuția)