Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia privatã
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia privatã

Am aderat în termenul legal la un fond de pensii pilonul III la o anumită bancă. Ulterior am fost informat de banca respectivă că sunt deja înscris cu pensia privată la o altă instituție.
Care poate fi calea legală de a găsi persoana care mi-a folosit datele de identitate în mod abuziv?
Pensie privata tot in pilonul III? Nu stiu ce interes ar avea alta persoana sa contribuie la viitoarea pensie a dvs.
da tot pilonul III. Probabil persoana respectivă a încasat o sumă de bani pentru fiecare membru înscris!
Puteti depune o plangere penala. Mergeti si la respectiva firma si vedeti ce e cu pensia.
Ati aderat la un fond de pensii nu la o banca. Fondul poate detine cotizatiile la orice banca sau sa o schimbe. Consultati cu atentie actul de adeziune, deoarece unele fonduri cu mai putin clienti au fost preluate de altele mai mari. Apoi, ganditi-va ca odata cu contractul semnat, ati predat agentului si o copie de pe CI, asa era procedura!