avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... formular 010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

formular 010

Buna ziua!

Va rog, ajutati-ma cu formularul 010 care trebuie depus pana la 30 octombrie.

Multumesc,
Kiss Lilla
Cel mai recent răspuns: kiss lilla , utilizator 14:26, 31 Octombrie 2011
Ce anume va trebuie? Formularul?

[ link extern ]
Ultima modificare: Miercuri, 26 Octombrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Se depune acest formular pe care scrie "proiect"? O sa-l trimit prin posta, de aceea insist sa fie varianta corecta.

Multumesc
Nu, am modificat si v-am atasat formularul de pe site-ul ANAF.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Octombrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Vineri 25.11.2011 a fost publicat in Monitorul Oficial Ordinul 2706 privind modificarea OMFP nr. 262/2007 pentru aprobarea formularelor de inregistrare fiscala a contribuabililor, cu modificarile si completarile ulterioare.

Noile formulare le puteti vizualiza aici impreuna cu Ordinul mentionat mai sus.

www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc, am gasit formularul azi dimineata si l-am predat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare sc la anaf bob02008 bob02008 Buna ziua, am un SRL-D cu domeniu de activitate comert cu jucarii. Sediul social il am intr-un judet iar punctul de lucru o sa-l infiintez in alt judet. Tocmai ... (vezi toată discuția)
O.m.f.p. nr. 2706 din 25 octombrie 2011 pentru aprobarea formularelor 010 si 070 si modelul acestora preluat de pe site-ul anaf  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b][i]Ordinul 2706 din 25 octombrie 2011 (Ordinul 2706/2011) privind modificarea Ordinului ministrului finantelor publice nr. 262/2007 pentru aprobarea ... (vezi toată discuția)
Declaratia 010 camelia adina camelia adina stie cineva pana la ce data trebuie sa depun declaratia 010 la o societate care are primul angajat de la 01.08.2012? in 10 zile sau o luna? (vezi toată discuția)