avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post arhitect
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post arhitect

va rog sa-mi trimite-ti fisa postului arhitect, si mai am o intrebare: fisa postului pentru arhitect debutant-aflat inca in stagiatura este diferita fata de cea de arhitect? Daca da, va rog sa-mi trimite-ti si mie o fisa a postului ptr. acest caz, si una ptr. arhitect.Va multumescmult de tot!!!!!:D
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 22 Septembrie 2008
FISA POSTULUI NR:

1. Denumirea postul - ARHITECT

2. Compartimentul - Proiectare

3. Cerinte - Studii superioare de specialitate arhitectura
- experiente in domeniu de cel putin __ ani
-cunoasterea programelor de informatice specifice domeniului cel putin Arhicad

4. Subordonare ierarhica - este subordonat administratorului

5. Subordonare functionala - directorului tehnic

6. Atributii, sarcini, lucrari:

Deseneaza, proiecteaza, redacteaza pe calculator proiectele incredintate
Intocmeste documentatii de proiectare care tin de specificul firmei
Participa, in cazul in care este solicitat, la antemasuratori si masuratori
pentru relevare a constructiilor existente si terenurilor, precum si verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie.
Coordoneaza activitatea de conceptie a designului general in activitatea de proiectare si executie a elementelor de constructie.
Asigura punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare cu planul urbanistic general.
Angajeaza in numele societatii lucrari de proiectare complexe.
Avizeaza partea de arhitectura a proiectelor realizate de atelierul de proiectare al S.C.
Participa la coordonarea unor faze importante de lucrari in santier.
- Executa lucrari de îmbunatatire a proiectelor, de design, la solicitarea directorului tehnic.
Realizeaza designul special pentru lucrari complexe de mobilier si amenajari interioare
Reprezinta societatea in relatiile cu organele municipale , judetene si alte
organe care se ocupa de avizari care tin de proiectele executate.
Inlocuieste directorul tehnic cand este imputernicit.
Raspunde de intocmirea corecta a sarcinilor conform fisei postului;
Pastreaza confidentialitatea datelor la care are acces;
Indeplineste orice alte misiuni complexe de profil incredintate de conducerea societatii.

7. Responsabilitati:

raspunde material, administrativ sau penal, dupa caz, pentru neîndeplinirea sarcinilor încredintate si pentru eventualele pagube pricinuite societatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cereri fise de post Daniela2172 Daniela2172 pentru toti cei care cereti fise de post trimiteti-mi adresele de email si ce fisa vreti si va transmit tot ce am. (vezi toată discuția)
Fise de post Doina Elena Doina Elena va rog mult de tot daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste fise de post pentru domeniul de activitate comert- supermarchet si constructii -f.p. ... (vezi toată discuția)
Arhitect cladiri sau proiectant arhitect nicoletaart nicoletaart Buna ziua, dorim sa angajam perioada determinata un arhitect pentru un proiect. Acesta va face doar proiectarea arhitecturii unei hale de depozitare. Am ... (vezi toată discuția)