Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post arhitect
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post arhitect

va rog sa-mi trimite-ti fisa postului arhitect, si mai am o intrebare: fisa postului pentru arhitect debutant-aflat inca in stagiatura este diferita fata de cea de arhitect? Daca da, va rog sa-mi trimite-ti si mie o fisa a postului ptr. acest caz, si una ptr. arhitect.Va multumescmult de tot!!!!!:D
FISA POSTULUI NR:

1. Denumirea postul - ARHITECT

2. Compartimentul - Proiectare

3. Cerinte - Studii superioare de specialitate arhitectura
- experiente in domeniu de cel putin __ ani
-cunoasterea programelor de informatice specifice domeniului cel putin Arhicad

4. Subordonare ierarhica - este subordonat administratorului

5. Subordonare functionala - directorului tehnic

6. Atributii, sarcini, lucrari:

Deseneaza, proiecteaza, redacteaza pe calculator proiectele incredintate
Intocmeste documentatii de proiectare care tin de specificul firmei
Participa, in cazul in care este solicitat, la antemasuratori si masuratori
pentru relevare a constructiilor existente si terenurilor, precum si verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie.
Coordoneaza activitatea de conceptie a designului general in activitatea de proiectare si executie a elementelor de constructie.
Asigura punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare cu planul urbanistic general.
Angajeaza in numele societatii lucrari de proiectare complexe.
Avizeaza partea de arhitectura a proiectelor realizate de atelierul de proiectare al S.C.
Participa la coordonarea unor faze importante de lucrari in santier.
- Executa lucrari de îmbunatatire a proiectelor, de design, la solicitarea directorului tehnic.
Realizeaza designul special pentru lucrari complexe de mobilier si amenajari interioare
Reprezinta societatea in relatiile cu organele municipale , judetene si alte
organe care se ocupa de avizari care tin de proiectele executate.
Inlocuieste directorul tehnic cand este imputernicit.
Raspunde de intocmirea corecta a sarcinilor conform fisei postului;
Pastreaza confidentialitatea datelor la care are acces;
Indeplineste orice alte misiuni complexe de profil incredintate de conducerea societatii.

7. Responsabilitati:

raspunde material, administrativ sau penal, dupa caz, pentru neîndeplinirea sarcinilor încredintate si pentru eventualele pagube pricinuite societatii.