Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Ialomiteanu: Isarescu ne spune ce avem de facut
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Ialomiteanu: Isarescu ne spune ce avem de facut

Ialomiţeanu: "domnul guvernator ne spune lucruri bune şi ce avem de făcut."

[ link extern ]

gasiti normal ca unui ministru ("plin":))) de finante al unui guvern sa i se spuna "ce are de facut" de catre un guvernator de banca centrala?
Pe mine nu ma surprinde.
Daca este sau nu normal sa dea sfaturi, nu ma pot pronunta.
Dar pot spune cu siguranta ca acel "guvernator de banca centrala" de care vorbiti este singura persoana normala din sfera celor cu putere de decizie.
nu e vorba de sfaturi.

spune unui ministru ce "are de facut'.
Pai si ce ati vrut sa fie invers, sa ii spuna Ialomiteanu lui Isarescu ce sa facă? Doamne fereste sa ajunga Isarescu sa primeasca ordine de la Ialomiteanu & co că se duce si moneda de rapa.
deci e normal ca "Ialomiteanu & co" (unde trebuie sa fie si primu' ministru, ca nu e ialomiteanu de capu' lui) sa primeasca "ordine" de la isarescu?