Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Ialomiteanu: Isarescu ne spune ce avem de facut
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Ialomiteanu: Isarescu ne spune ce avem de facut

Ialomiţeanu: "domnul guvernator ne spune lucruri bune şi ce avem de făcut."

[ link extern ]

gasiti normal ca unui ministru ("plin":))) de finante al unui guvern sa i se spuna "ce are de facut" de catre un guvernator de banca centrala?
si ca lucrurile sa fie fara scapare...

"Ialomitianu, ministrul de Finante al anului in Europa.:stunned: Ce parere aveti?"

[ link extern ]
Titlul asta il merita consilieri de la BNR, nu Ialomiteanu
alex, cine, cine, vasilescu?!:rolleyes:
Vasilescu este purtatorul de vorbe al BNR. E un om cu influenta dar nu este „consilier”. Exista in cadrul departamentelor BNR si sub coordonarea lui Croitoru experti adevarati in probleme fiscale, economice si financiare cum nu au nici guvernul, nici presedintele si nici o alta institutie a statului (poate o exceptie este Academia Romana).
Alex_Munteanu a scris:

Exista in cadrul departamentelor BNR si sub coordonarea lui Croitoru experti adevarati ...

da, da, asa se pare, asa o fi... un ginere d-al lu' il maximo n-ar avea cum sa "coordoneze" niste experti falsi ("yesmeni").