Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... cineva s-a folosit de e-mailul meu
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

cineva s-a folosit de e-mailul meu

buna ziua. de curand mi-am dat seama ca cineva s-a folosit de e-mailul meu pentru a-mi afla parola de pe un forum unde eu am si un cont.as vrea sa stiu, daca acea persoana a postat in numele meu pe acel forum date pe care altii nu ar fi trebuit sa le afle, in ce masura as putea fi acuzat eu?
multumesc anticipat pentru raspunsuri
Pe anumite forumuri, "a sterge" un post inseamna a-l marca astfel incat sa fie invizibil pentru utilizatori, dar vizibil pentru moderatori si / sau administratori. In cazul editarilor - depinde. Tot in anumite cazuri, raman evidentiate -cel putin temporar- diferentele dintre postul original si cel editat, pentru a se evita sau pentru a putea fi dovedite eventualele abuzuri.
cga43, utilizator