Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor ORDIN nr. 2.677/2011 pentru modificarea anexei la OMFP ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

ORDIN nr. 2.677/2011 pentru modificarea anexei la OMFP 1853/2011 pentru aprobarea Procedurii de aplicare a dispozitiilor OUG 29/2011 privind reglementarea acordarii esalonarilor la plata

O R D I N

pentru modificarea anexei la Ordinul ministrului finanțelor publice nr. 1.853/2011
pentru aprobarea Procedurii de aplicare a dispozițiilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 29/2011 privind reglementarea acordării eșalonărilor la plată
Având în vedere dispozițiile art. VIII și IX din Ordonanța Guvernului nr. 30/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, în temeiul prevederilor art. 18 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 29/2011 privind reglementarea acordării eșalonărilor la plată, cu modificările și completările ulterioare, și ale art. 10 alin. (4) din Hotărârea Guvernului nr. 34/2009 privind organizarea și funcționarea Ministerului Finanțelor Publice, cu modificările și completările ulterioare,

ministrul finanțelor publice emite prezentul ordin.

Art. I. — Anexa la Ordinul ministrului finanțelor publice nr. 1.853/2011 pentru aprobarea Procedurii de aplicare a dispozițiilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 29/2011 privind reglementarea acordării eșalonărilor la plată, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 249 din 8 aprilie 2011, se modifică și se înlocuiește cu anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.
Art. II. — Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.

PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 764 din 31 octombrie 2011

PROCEDURA de aplicare a dispozitiilor Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 29/2011 privind reglementarea acordarii esalonarilor la plata

[ link extern ]
Asta-i bun, dar un ordin de reducere a creditelor bancare, nu ai?:P
nici asta (ordin) nu reduce nimic. decat ca dai suma la stat "cu taraita". suma "potcovita" bine cu dobanzi. plus ipoteci.
@jeorj, acest Ordin vine in sprijinul acelora care nu reusesc sa achite obligatiile catre Bugetul de Stat. Daca ei sunt de acord cu aceste conditii, reusind astfel sa iasa din impasul financiar prin care trec, nu este cazul sa le facem analiza "buzunarului" din care achita.

Si te rog sa nu uiti ca aici nu suntem in forumul "Diverse". ;)
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
da, @monique... sigur nu trebuie sa facem analiza "buzunarului" altuia din care achita.

decat al statului, buzunarul unde se duc banii, ar fi de interes (de analizat).

baga cam mult in el. si pare cam ciuruit.;)