Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Un PFA,cu CIF de la Administratia Finantelor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Un PFA,cu CIF de la Administratia Finantelor

Acest PFA,poate sa obtina,un cod CAEN de la REg.Comertului?
Daca nu se inregistreaza la Registrul Comertului nu este PFA! Cumva este vorba de profesie libera?
Da,este PFA-EXPERT CONTABIL!
Profesia dvs. este una liberala si este exceptata de la inmatricularea la Registrul Comertului.
„ … profesiile liberale sunt acelea care sunt exercitate pe baza unor calificari profesionale relevante, cu titlu personal, avand propria lor responsabilitate si de o maniera profesionala independenta, de persoanele care ofera servicii intelectuale si conceptuale in interesul clientilor si publicului …”.

[ link extern ] /
[ link extern ]
L.C.
Multumesc!!!!!!!!!!!!!