Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuzul semnarii fisei postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuzul semnarii fisei postului

ce se poate face daca un angajat refuza sa semneze o anexa a fisei postului care este conforma cu activitatea sa dar s-a omis in prima faza cand a fost intocmita fisa postului.
Dar poate are semnat regulamentul de ordine interioara si este trecut acolo ceea ce-i dati acum sa semneze...
~ Conținut șters la cerere ~
initial fisa a fost facuta in graba si nu cuprinde tot; este vb despre un inspector protectia muncii.
Refuzul semnarii fisei de post poate fi considerat abatere disciplinara si sanctionata ca atare de catre angajator.