avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuzul semnarii fisei postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuzul semnarii fisei postului

ce se poate face daca un angajat refuza sa semneze o anexa a fisei postului care este conforma cu activitatea sa dar s-a omis in prima faza cand a fost intocmita fisa postului.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:09, 3 Noiembrie 2011
Dar poate are semnat regulamentul de ordine interioara si este trecut acolo ceea ce-i dati acum sa semneze...
~ Conținut șters la cerere ~
initial fisa a fost facuta in graba si nu cuprinde tot; este vb despre un inspector protectia muncii.
Refuzul semnarii fisei de post poate fi considerat abatere disciplinara si sanctionata ca atare de catre angajator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului crucy crucy Sunt angajat din 2004 , cu fisa postului din anul 2008. Astazi mi s-a adus la cunostinta ca trebuie sa semnez o alta fisa a postului , in alb. Eu am refuzat ... (vezi toată discuția)
Fisa postului, consecinte nesemnare de catre angajat cristinaturcu cristinaturcu Buna ziua. Prin ce articol este specificat ca nesemnarea de catre angajat a fisei postului constituie abatere disciplinara? (vezi toată discuția)
Modificare fisa postului boghysv boghysv Buna ziua! Am primit astazi o fisa a postului de la angajator pe care am refuzat sa o semnez deoarece am semnata o fisa a postului inca din 2010 iar in cea ... (vezi toată discuția)