Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz in cazul demisiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz in cazul demisiei

Buna, Lucrez la o firma pe postul de sef depozit si conform noului cod al muncii preavizul in cazul demisiei este de 20 zile lucratoare pt functii de executie si 45 de zile lucratoare pt functii de conducere. As dorii sa stiu exact pt sef depozit ce functie este si daca sunt obligat sa semnez aest act aditional pe care mi-l impune firma.
Multumesc.
În sensul codului muncii, funcţiile de conducere sunt cele definite prin lege sau prin reglementări interne ale angajatorului. Deci daca organicrana angajatorului prtevede postul dv. ca post de conducere atunci detineti o asemenea funcrtie cu toatre consecinbtele ce decurg de aici
Nu sunteti obligat sa semnati acel act aditional ... nesemnarea lui inseamna ca acesta nu-si va produce efecte juridice ..