Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat dureaza redactarea unei decizii in procesul penal?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat dureaza redactarea unei decizii in procesul penal?

Cat dureaza redactarea unei decizii penale sau pe intelesul meu ( cap rotund si minte-n colturi ), durata maxima de timp in care un dosar poate ramane in custodia unui judecator, pentru acelasi motiv.
NORMAL este 30 de zile de la data solutiei ,dar ce este normal in ziua de azi? eu am data solutia de 60zile si nici acum nu este redactata de catre judecator.........
legea spune 30 zile dar nu este nici o sanctiune pentru nerespectarea acestui termen.....asa ca sub motiv ca instantele sunt supraaglomerate se prelungeste nepermis de mult. puteti face o cerere prin care solicitati sa se grabeasca motivarea+redactarea