Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legislatie_cresterea performantei energetice a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legislatie_cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte

Doresc sa aflu care sunt conditiile inscrise in legislatia romaneasca in vigoare privind cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte, intrucat pana acum au fost emise o serie intreaga de acte legislative, atat tehnice, cat si fiscale, care sunt interpretate diferit de primarie, asociatia de locatari si proprietari, in functie de dorinta fiecaruia, cu toate ca ele au fost emise pentru proprietari, dar sunt obstructionate de celelalte organisme abilitate.
Multumesc pentru informatii, insa eu doresc legislatia la zi, actualizata, aplicabila pentru cresterea performantei energetice a blocurilor de locuit.
Materialul trimis nu poate fi aplicabil in actualele schimbari legislative, ci numai ca principiu.
Astept un raspuns cu aplicabilitatea a conditiilor de realizare si scutire fiscala
Poate cea mai recenta este Legea nr. 158/2011 pentru aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvenului nr. 18/2009 privind cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte ce a fost publicata in Monitorul Oficial, Partea I, Nr. 503, din 14 iulie 2011. Un articol pe aceasta tema gasiti pe adresa:
www.avocatnet.ro/content/art...
Iar pe forum gasiti mai multe dezbateri, intrebari si raspunsuri concrete pe aceasta tema.
www.avocatnet.ro/content/for...