Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera in Codul Muncii - Ziua Sfantului Apostol ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera in Codul Muncii - Ziua Sfantului Apostol Andrei

Buna ziua,

am inteles ca ieri a fost adoptat in Parlament sa fie introdusa ziua de 30. Noiembrie ca zi de Sarbatoare legala. Imi puteti va rog spune daca beneficiam de aceasta zi libera inca din anul acesta sau abia de anul viitor ?

Va multumesc.
Maestre, cunosc procedura de adoptare a unei legi, iar eu nu am spus ca este in vigoare, ci am citat expresiile din cadrul acelui link [ link extern ] ;
Asteptam cu totii promulgarea presedintelui si publicarea in M.Of.
Ce nu este clar in exprimarea mea, scuze daca nu am fost prea exact pentru toata lumea.
procmarci a scris:

Maestre, cunosc procedura de adoptare a unei legi, iar eu nu am spus ca este in vigoare, ci am citat expresiile din cadrul acelui link [ link extern ] ;
Asteptam cu totii promulgarea presedintelui si publicarea in M.Of.
Ce nu este clar in exprimarea mea, scuze daca nu am fost prea exact pentru toata lumea.

Reiterez ideea aceasta propunere nu a intrat in plenul niciunei camere spre a fi adoptata ...