avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zi libera in Codul Muncii - Ziua Sfantului Apostol ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zi libera in Codul Muncii - Ziua Sfantului Apostol Andrei

Buna ziua,

am inteles ca ieri a fost adoptat in Parlament sa fie introdusa ziua de 30. Noiembrie ca zi de Sarbatoare legala. Imi puteti va rog spune daca beneficiam de aceasta zi libera inca din anul acesta sau abia de anul viitor ?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:18, 10 Noiembrie 2011
Maestre, cunosc procedura de adoptare a unei legi, iar eu nu am spus ca este in vigoare, ci am citat expresiile din cadrul acelui link [ link extern ] ;
Asteptam cu totii promulgarea presedintelui si publicarea in M.Of.
Ce nu este clar in exprimarea mea, scuze daca nu am fost prea exact pentru toata lumea.
procmarci a scris:

Maestre, cunosc procedura de adoptare a unei legi, iar eu nu am spus ca este in vigoare, ci am citat expresiile din cadrul acelui link [ link extern ] ;
Asteptam cu totii promulgarea presedintelui si publicarea in M.Of.
Ce nu este clar in exprimarea mea, scuze daca nu am fost prea exact pentru toata lumea.



Reiterez ideea aceasta propunere nu a intrat in plenul niciunei camere spre a fi adoptata ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proiect de lege privind modificarea codului muncii: 30 noiembrie - zi libera  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Lege pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege. Articol unic. - ... (vezi toată discuția)
30 noiembrie - sfantul apostol andrei zi libera? ramoilis ramoilis Stiti daca a fost cumva publicata in MO :Legea pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul ... (vezi toată discuția)
30 noiembrie este zi libera? teodorina teodorina Buna ziua, Va rog foarte mult sa-mi transmiteti daca\'\' 30 Noiembrie\'\' este Zi libera? Va multumesc! (vezi toată discuția)