avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 30 Noiembrie este zi libera?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

30 Noiembrie este zi libera?

Buna ziua,
Va rog foarte mult sa-mi transmiteti daca'' 30 Noiembrie'' este Zi libera?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:44, 30 Octombrie 2012
Da , 30 Noiembrie este zi libera ...
In Monitorul Oficial Partea I nr. 509/2012 a fost publicata Legea 147/2012 pentru modificarea art. 139 alin 1 (zilele de sarbatoare legala) din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii. Lege nr. 147/2012.

Astfel, se stabileste o noua zi de sarbatoare legala: 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei cel Intai chemat, Ocrotitorul Romaniei.

Textul legii :
[ link extern ]
Ultima modificare: Marți, 30 Octombrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zi libera ILENIA ILENIA Buna ziua, As dori sa stiu daca s-a publicat in M.O. ziua libera de Sf. Andrei ca sa pot introduce aceasta zi in Regulamentul Intern (de la ce data?) Va ... (vezi toată discuția)
30 noiembrie zi libera anaid1972 anaid1972 buna ziua imi puteti spune ce nr are hotararea de guvern care a decretat aceasta zi libera? va multumesc (vezi toată discuția)
Proiect de lege privind modificarea codului muncii: 30 noiembrie - zi libera  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Lege pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege. Articol unic. - ... (vezi toată discuția)