Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 30 Noiembrie este zi libera?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

30 Noiembrie este zi libera?

Buna ziua,
Va rog foarte mult sa-mi transmiteti daca'' 30 Noiembrie'' este Zi libera?
Va multumesc!
Da , 30 Noiembrie este zi libera ...
In Monitorul Oficial Partea I nr. 509/2012 a fost publicata Legea 147/2012 pentru modificarea art. 139 alin 1 (zilele de sarbatoare legala) din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii. Lege nr. 147/2012.

Astfel, se stabileste o noua zi de sarbatoare legala: 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei cel Intai chemat, Ocrotitorul Romaniei.

Textul legii :
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic