Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ancheta-sentinta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ancheta-sentinta

Buna ziua imi puteti spune va rog frumos dupa ce se inchide o ancheta,in cat timp se da sentinta?Aproximativ.Va multumesc frumos.O zi frumoasa.
Dupa ce se inchide ancheta, dosarul este inaintat Instantei de judecata, sau nu, depinde de caz.Daca il inainteaza, depinde cati inculpati sunt in dosar, cate parti vatamate, daca recunoasteti sau nu fapta, etc.
Multumesc frumos. Fapta a fost recunoscuta prejudiciul recuperat erau 4 a fost prins doar ceilalti 3 sunt de negasit.
Daca pe ceilalti 3 nu i.au prins va fi inaintat instantei de judecata dosarul?Multumesc
Da binenteles, asa cum s-a cercetat si instrumentat dosarul in lipsa acestora asa va fi si procesul. Ei vor fi citati la ultimul domiciliu si procesul se va judecata in lipsa acestora.
Multumesc frumos.