avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general incasari in valuta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

incasari in valuta

Sunt un srl cu obiect de activitate organizari evenimente business in strainatate pentru clienti din Romania. As dori sa stiu daca facturile emise catre acesti clienti pot fi incasate si in valuta, in ideea in care eu fac plati in valuta furnizorilor din strainatate. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: irina petcu , utilizator 09:21, 13 Octombrie 2008
Sint cam adormita:">,asa ca nu mai scriu nimic ,ca fac numai prostii.
Stiu la ce te referi.

merci frumos !
=D>
Multumesc mult Ghola. Si eu stiam tot asa, dar ma zapacesc altii de cap. #-o

Inca o data multumesc pentru raspunsul prompt.
Cu multa placere Barbuta. Si eu sunt de vina ca nu-mi mai aminteam nr si data ordonantei. trebuia sa caut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata facturilor in euro. niko 94 niko 94 Administratorul vrea sa plateasca facturile primite de la furnizorii din Romania in euro, facturile primite sunt in lei. Se poate plati in euro daca facturile ... (vezi toată discuția)
Plata transport international csehalina csehalina Buna, am o intrebare, sper ca ma poate ajuta cineva, as vrea sa stiu daca un furnizor roman imi face un transport international de marfa, poate sa imi faca ... (vezi toată discuția)
Posibilitate plata dividende juliss juliss Buna ziua Am si eu o nelamurire cu plata unor dividende. Pe anul 2010 am de ridicat dividendele aferente . Am efectuat plata impozitului pe dividende ... (vezi toată discuția)