Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general proiect facultate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

proiect facultate

Buna , sunt studenta la contabilitate si informatica de gestiune in anul 2 si trebuie sa fac un proiect . Idea este ca trebuie sa merg la o firma sa ma interesez numai k am incercat si nu ma baga nimeni in seama . Ce documente ar trebui sa folosesc pt inregistrarea somajului in contabilitate si a CAS-ului ? si ce operatii trebuie sa fac . Mi-ati fii de mare ajutor
daca este vb. de practica, indicat ar fi sa luati legatura cu sustinatorul de curs sau cu profesorul si sa ii cereti indrumare, asemenea este imposibil ca facultatea sa nu aibe colaboratori, persoane juridice care sa primeasca studenti in practica..
Succes
Folositi formulare de note contabile daca nu folositi un program informatic.
Contributia salariatului
Somaj 421-4372
Sanatate 421-4314
Asigurari sociale 421-4312
Impozit salarii 421-444
Contributii angajator
6451 = 4311 - contributia unitatii la asigurarile sociale
6452 = 4371 - contributia unitatii la asigurarile de somaj
6453 = 4313 - contributia unitatii la asigurarile sociale de sanatate analitic