Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare TVA

O SC a solicitat rambursare de TVA. A avut loc inspectia fiscala care s-a suspendat pentru un control incrucisat la furnizor. Exista riscul ca in urma controlului la furnizorul respectiv sa se refuze rambursarea tva-ului?

Multumesc
da, este posibil, depinde de speta in sine si de implicatiile fiscale.
(de ex. furnizorul poate sa fie un contribuabil inactiv)