Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru SRL - se mentioneaza in statut?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru SRL - se mentioneaza in statut?

Buna ziua!

Doresc sa imi infiintez un SRL cu activitate principala cod CAEN 6201: Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) si as vrea sa imi desfasor activitatea in alt spatiu decat cel declarat ca sediu social (locuinta proprietate personala).

Va rog sa-mi spuneti daca ar trebui prevazut in statut acest lucru si de asemenea unde ar trebui sa specific programul de lucru, care va fi maxim 4 ore pe zi.

Multumesc.
In actul constitutiv la infiintare introduceti sintagma " societatea va putea deschide puncte de lucru". Si apoi va inregistrati punctele de lucru si activitatile pe care le veti derula la fiecare punct de lucru.
Multumesc!