Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Podoaba capilara in scoli ?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Podoaba capilara in scoli ?

Am si eu un copil la scoala gimnaziala iar unii profesori se leaga de podoaba capilara a lui chiar cu amenintari ca nu-l mai primeste la ora .
Mentionez ca elevul are parul mare si se increteste nu-i vine in ochi si nu depaseste umerii.
Am cautat in regulamente dar nu scrie nicaieri cum trebuie sa fie tuns elevul parerea mea este ca este decent cum arata nu are creasta sau
tunsori in cruce .
Unii profesori au ramas tot la mentalitatea sa tunzi elevul periuta ?
nu ati precizat sexul copilului si nici varsta ....
Exista pe langa regulamentului invatamantului preuniversitar si regulamente proprii ale scolilor. Vedeti daca acolo scrie.