Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Care este actul normativ care reglementeaza salariul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Care este actul normativ care reglementeaza salariul unui functionar public care a promovat in clasa?

dupa ce lege(act normativ) se stabileste salariul unui functionar public care a promovat in clasa.
multumesc
LEGE-CADRU nr. 284 din 28 decembrie 2010 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice+
LEGE nr. 285 din 28 decembrie 2010 privind salarizarea în anul 2011 a personalului plătit din fonduri publice+
ORDIN nr. 42 din 13 ianuarie 2011 privind aprobarea Normelor metodologice pentru aplicarea prevederilor Legii nr. 285/2010 privind salarizarea în anul 2011 a personalului plătit din fonduri publice+
ORDONANŢÃ nr. 6 din 24 ianuarie 2007 privind unele masuri de reglementare a drepturilor salariale si a altor drepturi ale functionarilor publici pana la intrarea in vigoare a legii privind sistemul unitar de salarizare si alte drepturi ale functionarilor publici, precum si cresterile salariale care se acorda functionarilor publici in anul 2007