avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Protectia datelor cu caracter personal si REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Protectia datelor cu caracter personal si REVISAL

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca am obligatia de a ma inregistra ca operator de date cu caracter personal in stuatia in care tin Revisal pentru proprii angajati. In situatia in care raspunsul este afirmativ, care este scopul pe care trebuie sa il completez in notificarea adresata ANSPDCP? Dar data estimata pentru incheierea acestei operatiuni?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:54, 14 Noiembrie 2011
Nu este nevoie.
elena claudia ianasi a scris:

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca am obligatia de a ma inregistra ca operator de date cu caracter personal in stuatia in care tin Revisal pentru proprii angajati. In situatia in care raspunsul este afirmativ, care este scopul pe care trebuie sa il completez in notificarea adresata ANSPDCP? Dar data estimata pentru incheierea acestei operatiuni?
Multumesc.


Raspunsul va fi negativ .. prin urmare, nu trebuie sa va inregistrati la ANSPDCP ... vedeti si comunicatul acestei institutii cu privire la acest lucru
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificari anspdcp lungeanuadina lungeanuadina Buna ziua, A aparut in Monitorul Oficial in 28.12.2015 un act normativ prin care inteleg ca o parte din prelucrările datelor cu caracter personal trebuie ... (vezi toată discuția)
Ordinul 1918/ 2011 leuca_luminita leuca_luminita OMMFPS 1918 /2011 a fost publicat in Monitorul Oficial nr. 587/ 19.08.2011 (vezi toată discuția)
Obligatii legale magazin online care vinde in sua Bogdan1113 Bogdan1113 Buna, Sunt interesat sa imi deschid magazin online care vinde prin dropshipping (doar) in SUA. Eu nu ma ating de marfa, furnizorul va livra direct ... (vezi toată discuția)