Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Biodiesel
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Biodiesel

Buna ziua !

Exista fonduri nerambursabile pentru productia de biodiesel? Precizez ca deja il produc pentru utilizare proprie, intr-o firma de transport.

Multumesc
Investiţiile care vor putea primi fonduri nerambursabile prin FEADR sunt Axa 1 - Creşterea competitivităţii sectorului agricol şi silvic, va urmări restructurarea şi dezvoltarea producţiei agricole şi silvice, dar şi a industriilor prelucrătoare aferente.
În cadrul acestei Axe se încadrează şi invesţiile referitoare la biodiesel şi anume:
- investiţii în exploataţii agricole pentru culturile destinate producţiei de biodiesel
- investiţii în instalaţii de producere a combustibilului biodiesel
Pentru informatii detaliate puteti contacta un consultant specializat pe aceste fonduri din zona dumneavostra.
Multumesc !