Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie directa

Buna seara!
As dori sa stiu ce documente trebuiesc intocmite pentru achizitia directa si daca se intocmeste un RAPORT al procedurii (oferte primite, preturi pentru ele, oferta castigatoare).
Multumesc
Nu se intocmeste raport. Achizitia directa nu este procedura.
Singurele documente sunt contractul sau factura fiscala.
Va recomand sa faceti totusi un raport de necesitate si sa luati 3 oferte. Nu se cer, dar puteti justifica la un eventual control.

Asta daca nu aveti si alte norme interne.