Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza calcul concediu medical

Am un salariat in concediu medical din decembrie 2010 cod indemnizatie 14 cod diagnostic 151. In luna noiembrie vine cu un nou cm initial cod indemnizatie 14 cod diagnostic 100. Intrebarea este: cum fac baza de calcul luand in considerare cele 6 luni inainte de dec. 2010:O sau cele sase luni inainte de noiembrie 2011 Multumesc!
Conform art. 69 din Normele de aplicare a OUG 158 privind concediile si indemnizatiile, in acest caz baza de calcul se calculeaza luandu-se in considerare indemnizatiile de concediu medical din ultimele 6 luni.
multumesc !