avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza calcul concediu medical

Am un salariat in concediu medical din decembrie 2010 cod indemnizatie 14 cod diagnostic 151. In luna noiembrie vine cu un nou cm initial cod indemnizatie 14 cod diagnostic 100. Intrebarea este: cum fac baza de calcul luand in considerare cele 6 luni inainte de dec. 2010:O sau cele sase luni inainte de noiembrie 2011 Multumesc!
Cel mai recent răspuns: rusualexandra , utilizator 11:39, 16 Noiembrie 2011
Conform art. 69 din Normele de aplicare a OUG 158 privind concediile si indemnizatiile, in acest caz baza de calcul se calculeaza luandu-se in considerare indemnizatiile de concediu medical din ultimele 6 luni.
multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii medicale anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa ma ajutati la urmatoarea problema : o salariata care a revenit la munca dupa CCC, incepand cu 4 noiembrie 2012 si care a adus concediu ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie concediu medical lumifatu lumifatu Buna ziua, Imi poate calcula cineva, va rog, un concediu medical cu cod indemnizatie 14, la un salariu brut de 700 lei? Mi s-a spus ca acest medical este ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical irina_marieta irina_marieta Avem un salariat angajat din data de 26.08.2019 care in luna Ianuarie 2020 a adus un CM cod 06 – urgenta., initial pt perioada 23-25.01.2020, cod diagnostic ... (vezi toată discuția)