Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PRELUNGIRE SUSPENDARE SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PRELUNGIRE SUSPENDARE SRL

Buna ziua!

Detin o firma a carei activitate am suspendat-o, in anul 2009, pentru un an de zile. Perioada de suspendare a expirat in iunie 2010, moment din care nu am intreprins nici un demers de reluare a activitatii.

Doresc sa stiu daca pot in acest moment sa prelungesc perioada de suspendare a activitatii si care sunt demersurile pe care trebuie sa le fac in acest sens?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

Cu respect
Aveti cateva informatii la adresa www.avocatnet.ro/content/art...
La trecerea anului pentru care ati facut suspendarea anuntati biroul de asistenta juridica de la registrul comertului unde este inregistata societatea sa opereze din oficiu ( gratis)reluarea activitatii. Dupa ce activitatea apare reluata, depuneti o decizie/hotarare a asociatului unic/asociatilor de suspendare a activitatii pe o perioada de trei ani.