Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deducere suplimentara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deducere suplimentara

Buna ziua

Exista limita de varsta pentru copilul major aflat in intretinerea parintelui pentru care acesta beneficiaza de deducere suplimentara pentru calcularea venitului impozabil?

Multumesc.
"copilul major ( despre minori e clar-sint intretinuti prin lege cu exceptia perioadei de virsta intre 16-18 ani ,daca sint angajati) este intretinut nelimitat, daca locuieste sau nu in acelasi imobil cu parintii, daca nu are venituri mai mari de 250 lei /luna si nu se afla in categoria celor de la pct (7)"

www.avocatnet.ro/content/for...

ContSters228228, utilizator