Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident auto

Revin cu urmatoarele amanunte,in urma accidentului s-a dispus expertiza auto,iar astazi am fost chemat la politie la cercetari penale.M-i s-a dat o copie dupa expertiza,din care rezulta ca nu am nici o vina pt producerea accidentului(toate intrebarile la care a trebuit sa raspunda expertul din partea politiei ,au fost in favoarea mea),,intrebarea mea este ;ce se va intampla mai departe cu dosarul,cam cat timp ar trebuii sa mai dureze?,ce urmeaza dupa expertiza?Va multumesc mult,si inca ceva ,cu permisul meu ce se va intampla?
Daca s-a dovedit ca nu sunteti vinovat, nu vi se va suspenda permisul.Nefiind vinovat va trebui sa deschideti dosar de dauna(daca nu cumva ati si deschis deja) pe RCA-ul celui vinovat.
~ Conținut șters la cerere ~