Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA - AVANTAJE - DEZAVANTAJE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA - AVANTAJE - DEZAVANTAJE

Buna ziua,
as dori sa-mi spuneti care sunt avantajele si dezavantajele unui PFA.
Sun salariata la 2 unitati cu contract individual de munca cu o norma de 12 ore/zi, la care platesc contributiile catre stat, intrebarea este ca ma mai pot angaja la o alta unitate cu contract de munca cu 2 ore/zi?
Multumesc, Gabriela.
Puteti sa va faceti un pfa cu care sa incheiati contracte de prestari servicii potrivit codului civil cu cat mai multi clienti(asta depinde daca se poate ca nu ne-ati spus ce prestati) si sa va platiti contributiile sociale si impozitul, functie de venitul realizat.