Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general combustibil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

combustibil

buna ziua,

am o nelamurire :(, daca ma poate ajuta cineva: suntem o firma de transport, si avem masini euro 5, care folosesc add-blue, un combustibil care reduce noxele. cum il bag in contabilitate ca si combustibil, ca si materiale consumabile sau ii fac analitic la combustibil?
multumesc anticipat.
Analitic la combustibil si faceti Bon de consum .
multumesc pt raspuns, dar noi avem carduri de motorina + alte cheltuieli si ne vine factura de la furnizor, deci nu trebuie sa mai fac bon de consum. doar seful doreste sa vada la sf lunii/anului ce cheltuieli s-au facut pe ficare chestie in parte :hammer:
Puteti sa faceti oricate situatii speciale in functie de ce doresc sefii dvs. Acestea se fac extracontabil. Daca furnizorul aplicatiei informatice le poate face si firma e dispusa sa plateasca, atunci e foarte bine.