Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru - e de-ajuns act aditional?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru - e de-ajuns act aditional?

Pt inregistrarea unui pct de lucru e de ajuns act aditional sau trebuie act constitutiv actualizat?
Daca ctr de inchiriere e inregistrat la adm financiara mai trebuie copie de pe actul de propr?
multumesc
Nu este necesar Actul Constitutiv actualizat (este suficienta Hotararea AGA sau Decizia asociatului unic).
Nu mai este necesara copia de pe actul de proprietate.
multumesc
pe langa decizie asociat unic nu mai trebuie act aditional?
Nu! Este suficienta doar Decizia asociatului unic. Aceasta poate fi incheiata si sub semnatura privata.
recomand sa aveti Actul Constitutiv in forma actualizata fiindca sunt situatii cand este cerut acest act fiindca este mai usor de urmarit situatia actuala a firmei.