avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru - e de-ajuns act aditional?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru - e de-ajuns act aditional?

Pt inregistrarea unui pct de lucru e de ajuns act aditional sau trebuie act constitutiv actualizat?
Daca ctr de inchiriere e inregistrat la adm financiara mai trebuie copie de pe actul de propr?
multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters59477 , utilizator 20:22, 2 Octombrie 2008
Nu este necesar Actul Constitutiv actualizat (este suficienta Hotararea AGA sau Decizia asociatului unic).
Nu mai este necesara copia de pe actul de proprietate.
multumesc
pe langa decizie asociat unic nu mai trebuie act aditional?
Nu! Este suficienta doar Decizia asociatului unic. Aceasta poate fi incheiata si sub semnatura privata.
recomand sa aveti Actul Constitutiv in forma actualizata fiindca sunt situatii cand este cerut acest act fiindca este mai usor de urmarit situatia actuala a firmei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum infiintez punctul de lucru singura ContSters115447 ContSters115447 Buna ziua,am fost astazi la ONRC si mi-am ridicat certificatul de inregistrare.Doamna de acolo mi-a spus ca trebuie sa ma duc la fisc(adm.financiara)sa declar ... (vezi toată discuția)
Mandat administrator, radiere punct de lucru/deschidere punct de lucru nou, prelungire sediu social lavynyaa lavynyaa Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati!! Sunt angajata la o societate comerciala, am descoperit in dosarele de \"corporate\" ale firmei diverse probleme ... (vezi toată discuția)
Prelungire mandat administrator andreea20ro andreea20ro pentru prelungirea unui mandat expirat al administratorului ce trebuie intocmit? mai este nevoie de specimen de semnatura,decizia administratorului si act ... (vezi toată discuția)